وبلاگ

پاسخ این است که در فضا هیچکس صدای فریاد انسان را نمی‌شنود و در واقع هیچ صدا یا پژواکی در فضا وجود ندارد. فضا در بیشتر موارد ساکت است. دلیل چنین وضعیتی نیز به عملکرد صدا برمی‌گردد. صوت در واقع موجی از انرژی است که می‌تواند در یک محیط جامد، مایع یا گاز حرکت کند.
صدا یک موج فشرده شده است. هنگامی که تارهای صوتی در گلوی انسان یا دیگر موجودات می‌لرزند، هوا را در محیط گلو فشرده می‌کنند و باعث ایجاد انرژی می‌شوند و این انرژی فشرده شده، به سمت بیرون حرکت می‌کند.
وقتی صحبت می‌کنید، تارهای صوتی شما می‌لرزد و مولکول‌های هوای موجود در گلو و نزدیک به تارهای صوتی را تکان می‌دهند. این ملکول‌ها نیز به نوبه خود با ملکول‌های همسایۀ خود برخورد می‌کنند و باعث می‌شوند صدایی از دهان شما خارج شود.
صدا در هوا نیز به همان روشی که در گلوی شما حرکت می‌کند، به حرکت خود ادامه می‌دهد. یعنی مولکول‌های هوایی که در نزدیکی دهان شما قرار دارند نیز به ملکول‌های همسایه خود برخورد می‌کنند و آنها نیز دیگر ملکول‌های مجاورشان را به حرکت در می‌آورند و به این ترتیب صدای ما در اطراف پخش و شنیده می‌شود.
این موج صوتی که به حرکت..

ادامه مطلب

امروزه چرخه محتوا برای افراد بسیار زیادی مجهول است و گاها پارامترهای مناسبی برای تعریف مناسب آن ندارند.
با مطالعه این مقاله می‌توانید با یکی از مهمترین و اصلیترین شاخص‌های کانتنت مارکتینگ آشنا شوید.
درود بر دنبال کنندگان سایت برترآموز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و کاربردی در حوزه آموزش سئو و همچنین کانتنت مارکتینگ. مهم نیست که شما یک سایت بسیار جذاب و کاربردی دارید و یا در شبکه‌های اجتماعی عضو هستید. نکته بسیار مهم توجه به چرخه عمر محتوا است. برخی از افراد فکر می‌کنند که کانتنت مارکتینگ مربوط به حوزه وب می‌باشد. در صورتی که این موضوع مربوط به فضای آفلاین و آنلاین است و نمی‌توان آن را محدود به یک دسته بندی خاص کرد. به همین دلیل است که در این مقاله قصد داریم یک چرخه کامل محتوا را مورد بررسی قرار دهیم. محتوا در شبکه‌های مجازی یک طول عمر دارد و در فضای وب طول عمر متفاوتی دارد. از طرفی جنس این دو محتوا نیز کاملا متفاوت است.
چرخه عمر محتوا چیست و چند مرحله دارد؟محتوا نیز مانند هر محصول دیگری دارای یک چرخه عمر می‌باشد. زمانی که یک محتوا خلق می‌شود تا زمانی که محتوا برای همیشه بی ارزش می..

ادامه مطلب

پژوهشگران آزمایشگاه ملی لارنس برکلی آمریکا به تازگی یک ذخیره عظیم لیتیوم در زیر دریاچه سالتون(Salton Sea) کالیفرنیا کشف کرده است.
دریای سالتون یا دریاچه سالتون دریاچه‌ای نمکی است که در ناحیه صحرای کلرادو در جنوب شرقی کالیفرنیا قرار دارد. این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچه ایالت کالیفرنیاست.
این دریاچه در پی یک خطای مهندسی و شکسته شدن یکی از سدهای رودخانه کلرادو در سال ۱۹۰۵ به ‌وجود آمد. پس از مدتی انتظار می‌رفت که با تبخیر آب، این دریاچه نیز از میان برود، اما پس از مدتی معلوم شد که ورودی آب کانال‌های کشاورزی پیرامون این ناحیه به این گودال، دریای سالتون را در سطحی مشخص نگه می‌دارد. این امر باعث شد تا دریای سالتون به مرور تبدیل به یکی از نقاط گردشگری کالیفرنیا شود و شمار زیادی از گردشگران برای شنا و قایق‌سواری و ماهیگیری به سواحل آن بیایند. این روند، شکل‌گیری شهرک‌های تفریحی مختلفی را نیز در پیرامون دریاچه در پی داشت.
با گذشت زمان اما به این خاطر که آب تازه‌ای از نهر و رودها به این دریاچه وارد نمی‌شود و کانال‌های کشاورزی تنها تأمین‌کننده آب آن هستند، شوری آب دریاچه از حد گذشت و باعث بدبویی آ..

ادامه مطلب

ویدیویی که در کانال یوتوب SoKrispyMedia منتشر شده است، از تصاویر کامپیوتری استفاده می‌کند و واقعی نیست. این ویدیو سه ربات تسلا را نشان می‌دهد که آزمایش شلیک گلوله به سایبرتراک را بازسازی می‌کنند. یکی از ربات‌ها کلاه کابوی پوشیده و به‌سمت سایبرتراک شلیک می‌کند، ربات دیگر اسلحه‌ها را تحویل می‌دهد و ربات سوم داخل سایبرتراک نشسته است. پس از شلیک‌های پرآب‌وتاب، ربات راننده از سایبرتراک بیرون می‌آید و می‌گوید: «من زنده هستم.»
این ویدئو در ایکس نیز منتشر شد و خود ماسک در مورد آن نظر داد. او در واکنش به این ویدیو گفت: «احتمالاً می‌توانیم سال آینده این اتفاق را محقق کنیم.» این پست واکنش‌های زیادی را در بین طرفداران ربات‌های تسلا و سایبرتراک به‌دنبال داشت و برخی مشتاق دیدن نوآوری‌های این شرکت بودند. اما آیا واقعاً رسیدن به چنین آینده‌ای هیجان‌انگیز است؟

سایبرتراک و ربات‌های اپتیموس تسلا ربات‌های تسلا نیز با نام مستعار اپتیموس (Optimus)، ربات‌هایی انسان‌نما هستند که قرار است در کارهای مختلف به انسان کمک کنند؛ به‌ویژه کارهایی که خسته‌کننده، تکراری یا خطرناک هستند. ماسک قبلاً گفته بود که ربات‌ها..

ادامه مطلب

با توجه به رشد شبکه های مجازی استفاده از سایت های آموزش عکاسی افزایش چشمگیری داشته است.
با توجه به این فرصت افراد بسیار زیاد قصد راه اندازی سایت عکاسی دارند و به همین جهت در این پست آموزشی به بررسی آموزش سئو سایت عکاسی خواهیم پرداخت.
سلام بر دنبال کنندگان سایت برترآموز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب و جامع در حوزه آموزش سئو. معمولا آنلاین شاپ‌ ها در ابتدای راه اندازی، تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا هزینه‌های خود را کاهش دهند. به همین جهت نیز به دنبال استفاده از سایت‌های عکاسی می‌باشند. با توجه به این موضوع رقابت در حوزه آموزش عکاسی آنلاین بسیار سخت شده است. از طرفی آموزش سئو سایت عکاسی نیز نیاز به شناخت آن دارد. با توجه به این موضوع در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات ریز و مهم سئو سایت عکاسی به خوبی آشنا شوید.
سئو چیست؟برای درک نکات مربوط به آموزش سئو سایت عکاسی لازم است که به یک درک واحد از سئو دست پیدا کنیم. سئو به دانش و مهارت بهینه سازی سایت‌ها در فضای مجازی گفته می‌شود. در گذشته بهینه سازی یک سایت صرفا بر اساس موتورهای جستجو تعریف میشد. اما امروزه کاملا متفاوت اس..

ادامه مطلب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این آپدیت امکان نمایش رونوشت صداها برای تمام کاربران است. همان‌طور که تلگرام توضیح می‌دهد، این ویژگی از سال گذشته برای کاربران پریمیوم ارائه شده است، اما اکنون تمام افراد به آن دسترسی پیدا کرده‌اند.
همچنین در آپدیت جدید، زمانی که عضو یک کانال می‌شوید، تلگرام کانال‌های مشابه را پیشنهاد می‌کند. فقط کانال‌های عمومی در لیست پیشنهادی تلگرام حضور خواهند داشت و آن‌ها به‌طور خودکار براساس شباهت‌های کاربران خود انتخاب می‌شوند.

امکان بازنشر استوری‌های دوستان و کانال‌ها در صفحه خود، قابلیت دیگر آپدیت جدید تلگرام است. همچنین می‌توانید محتویات اضافی مانند پیام‌های متنی، صوتی یا ویدیویی خود را برای شخصی‌سازی بیشتر به آن‌ها اضافه کنید.
سازندگان کانال‌ها نیز اکنون می‌توانند آمار دقیقی درباره استوری‌های خود داشته باشند. این آمار شامل داده‌های مربوط به بازدیدها، اشتراک‌گذاری‌ها و واکنش‌ها می‌شود که اطلاعات ارزشمندی را در مورد نحوه عملکرد محتوای آن‌ها ارائه می‌کند.
کاربران پریمیوم تلگرام نیز اکنون می‌توانند برای چت‌های شخصی خود تصاویر پس‌زمینه منحصربه‌فردی را تنظیم کنند که ..

ادامه مطلب

سامانه موشکی دفاع هوایی برد کوتاه تا متوسط ۹ دی بیش از یک سال و نیم پیش در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ رونمایی شد. این سامانه از ترکیب موشک‌های جدید و پیشرفته ۹ دی با رادار و خودروی پرتابگر سامانه سوم خرداد ایجاد شده است و وظیفه انهدام انواع اهداف معمولی مانند جنگنده، بالگرد و پهپاد را در کنار مأموریت تخصصی انهدام موشک‌های کروز سریع و بمب‌های رهاشده از هواپیماهای دشمن بر عهده دارد.
موشک ۹ دی برای اولین بار در نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی در مصلای تهران در دهه فجر ۱۳۹۷ مشاهده شد. این موشک به طور محسوسی کوچک‌تر از موشک‌های طائر بود، اما از طراحی مرسوم خانواده موشک‌های طائر خصوصاً نمونه‌های نهایی آن در شکل ظاهری خود بهره می‌برد.
بال ذوزنقه‌ای در قسمت میانی به سمت عقب بدنه و بالک‌های کنترلی نصب‌شده در انتهای بدنه، خصوصیات پیکربندی موشک‌های موفق طائر را در خود داشت. تفاوت ابعاد ۹ دی و طائر نشان می‌داد این موشک برای بردهای کم توسعه یافته است. پرتابگرهای این موشک مقطع مربعی دارند. این موشک از پیشران سوخت جامد استفاده می‌کند و سرعت آن با توجه به نمونه‌های هم رده در دنیا بیش ا..

ادامه مطلب

امروزه سئو یک دانش چند لایه و پیچیده است و در هر کسب و کاری با یک استراتژی خاص استفاده می‌شود.
با مطالعه این مقاله می‌توانید به صورت کامل و جامع با سئو سایت آرایشی آشنا شوید.
درود بر دنبال کنندگان برترآموز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار جذاب در حوزه آموزش سئو. در این مقاله قصد داریم یکی دیگر از آنلاین شاپ‌های پرطرفدار را بررسی نماییم. معمولا فروش لوازم آرایشی در ایران به صورت آنلاین بسیار جذاب است. اما این شغل نیز همواره چالش‌های خاص خود را دارد. به عنوان مثال در مورد هر یک از محصولات اطلاعات کافی وجود ندارد. از طرفی سایت‌های بسیار زیادی اطلاعات یک دیگر را کپی می‌کنند، که این موضوع نیز چالش برانگیز خواهد بود. دقت کنید که سئو سایت آرایشی صرفا قوانین ساده سئو نیست و لازم است که هر یک از آن به بهترین شکل ممکن شخصی سازی شود.
سئو چیست؟قبل از اینکه در مورد سئو سایت آرایشی با شما عزیزان صحبت کنیم، لازم است به یک درک واحد از سئو دست پیدا کنیم. در تعریف سنتی، سئو دانش بهینه سازی یک سایت برای موتورهای جستجو می‌باشد. اما در حاظر سئو دانش روش کار موتورهای جستجو و همچنین شخصی سازی یک سایت از منظر مخا..

ادامه مطلب

تینا مزدکی_ ماهی گیر استوارت بلک در روزگار خود ماهی‌های زیادی صید کرده‌است، اما وقتی در سال ۲۰۱۹ اولین گاومیش را در دریاچه آپاچی آریزونا صید کرد، تصور می‌کرد که چیزی در مورد آن خاص است.
معلوم شد، شهود او درست بوده‌است. دانشمندان اخیرا تأیید کردند که اکثر گاومیش‌ ماهی‌ها که در اطراف این دریاچه دورافتاده در شرق آریزونا شنا می‌کنند، بیش از صد سال سن دارند.
همین چند سال پیش، دانشمندان فکر می کردند که این ماهی‌ها که در مجموعه‌ای از رنگ‌ها از قهوه‌ای شاه بلوطی تا مایل به آبی وجود دارند، تنها در اواسط دهه ۲۰ زندگی می‌کردند. با این حال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که گاومیش‌دهان بزرگ می‌تواند تا ۱۱۲ سال عمر کند، که آن را به قدیمی‌ترین ماهیان آب شیرین شناخته‌شده تبدیل می‌کند.

مطالعه جدید که اخیراً در Scientific Reports منتشر شده‌است، تأیید می‌کند که دو گونه گاومیش دیگر، گاومیش دهان کوچک و گاومیش سیاه، می‌توانند بیش از صد سال زندگی کنند و آن را به تنها جنس شناخته شده جانور در کنار سنگ ماهی دریایی، Sebastes، تبدیل می کند که دارای سه گونه صد ساله است.
این بدان معنا نیست که حیوانات دیگر نمی..

ادامه مطلب

سئو سایت پوشاک برخلاف دیگر سایت های فروشگاهی استراتژی ویژه خود را دارد.
با مطالعه این مقاله از آخرین و مهمترین نکات سئو سایت پوشاک مطلع خواهید شد.
درود بر دنبال کنندگان سایت برترآموز، ما اومدیم با یک مقاله بسیار مهم کاربردی در حوزه آموزش سئو. در این مقاله قصد داریم نکاتی را بررسی کنیم که برای یک سایت پوشاک مهم و حیاتی می‌باشد. از طرفی بررسی و انجام این نکات در شبکه‌های اجتماعی نیز به افزایش فروش شما کمک خواهد کرد. در بخش‌های بعدی این نکات را به صورت ویژه مورد بررسی قرارمی دهیم. قبل از شروع این پست آموزشی لازم است به این نکته اشاره کنیم که محوریت ما سایت فروشگاه با تنوع کالای بالا می‌باشد. در صورتی که قصد راه اندازی یک سایت مزون دوز دارید و تنوع محصولات شما نیز کم است، شاید استراتژی متفاوتی نیاز باشد که در پست آموزشی بعدی خود آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
سئو چیست؟زمانی که شما به تعاریف عمومی سئو نگاه می‌کنید، هدف از سئو شخصی سازی یک سایت برای موتورهای جست و جو می‌باشد. اما تعریف اصلی سئو در حال حاضر شخصی سازی یک سایت برای موتورهای جست و جو و دنبال کنندگان آن می‌باشد. در این بخش به ..

ادامه مطلب

10/1330